ORDINARIÁT VIKARIÁT MINISTERSTVA VNÚTRA ZVJS v rámci projektu FARA.SK
Väzenské farnosti - Nitra

Nitra

Základné informácie

Dekanát:
Nitriansky väzensky dekanát
Farnosť:
Ordinariát OS a OZ SR
personálna farnosť blahoslavenej Zdenky Šelingovej
Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody Nitra
Adresa:
Cintorínska 3
Nitra
950 50
Katolícky väzenský diakon:
PaedDr. Milan Jozek
telefón: 037 / 28 32 111
fax:037 / 28 32 900
e-mail:milan.jozek(zavinač)zvjs.sk

História farnosti

  • Od 1. 7. 2003 - do 31. 8. 2005 Mgr. Tusia Umba Dimbi pôsobil súčasne aj v ÚVTOS Nitra - Chrenová.
  • 1. 7. 2003 do 31. 5. 2010 - pôsobil ako katolícky väzenský kaplán Mgr. Tusia Umba Dimbi.
  • 1. 5. 2004 - zriadená väzenská farnosť sv. Svorada a Benedikta na ÚVV Nitra.
  • 1. 4. 2006 - zmena názvu farnosti na: Ordinariát Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov Slovenskej republiky, farnosť blahoslavenej Zdenky Šelingovej na ÚVV Nitra.
  • Od 1. 6. 2010 do 31. 5. 2012 - pôsobil na tabuľkovom mieste katolícky väzenský kaplán PaedDr. Peter Halkoci - dekan nitrianskeho väzenského dekanátu.
  • 22. 10. 2010 - slávnostne požehnanie kaplnky Mons. Františkom Rábekom.
  • 27. 3. 2011 - prinesenie relikvie svätého Cyrila do väzenskej kaplnky.
  • Od 1. 6. 2012 do 31. 7. 2012 - vykonával katolícku duchovnú službu Mgr. Peter Hasara.
  • od 1. 8. 2012 do 10.6.2016 - pôsobil ako katolícky väzenský kaplán Mgr. Tusia Umba Dimbi.
  • 1. 7. 2013 - doplnenie názvu farnosti na: Ordinariát Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov Slovenskej republiky, farnosť blahoslavenej Zdenky Šelingovej v ÚVV a ÚVTOS v Nitre.
  • Od 11. 6. 2016 do 20. 1. 2019 - vykonával katolícku duchovnú službu Mgr. Peter Hasara.
  • 20. 1. 2019 - za katolíckeho väzenského diakona je menovaný PaedDr. Milan Jozek.

  • ↑